Бізнес розпочав участь у наглядових радах центрів професійно-технічної освіти служби зайнятості. -- Delo.ua

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Раніше подібна рада була створена в Полтавському центрі професійно-технічної освіти. До складу наглядових рад увійшли представники місцевого бізнесу, бізнес-асоціацій, громадських організацій, органів влади та служб зайнятості.

В рамках реформи професійно-технічної освіти бізнес отримав шанс активно залучитися до підготовки кадрів та впливати на навчальний процес. Це дозволяє роботодавцям формувати запити на підготовку кваліфікованих спеціалістів, які їм необхідні.

"Бізнес отримає можливість налаштувати роботу ЦПТО відповідно до своїх вимог: коригувати терміни та зміст навчальних програм, запроваджувати підготовку фахівців у нових професіях, які потрібні в регіоні, підтримувати розвиток та зміцнення потенціалу ЦПТО для підготовки затребуваних кадрів, адаптувати існуючі програми та впроваджувати нові спеціальності", -- зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

За словами Тетяни Бережної, заступниці міністра економіки, підприємці активно підтримали цю ініціативу. Першу наглядову раду було засновано в Полтаві наприкінці грудня, а тепер до неї приєдналися ще сім центрів. Ці наглядові ради сприятимуть оновленню навчальних програм відповідно до запитів регіонального ринку праці.

До складу наглядових рад кожного ЦПТО було включено шість представників з бізнесу та бізнес-асоціацій, а також три представники з органів влади. Зокрема:

Основні обов'язки наглядових рад включають участь у розробці стратегій розвитку центрів, оновлення навчальних програм, залучення партнерів і донорських коштів, контроль за фінансами та адаптацію центрів до сучасних вимог бізнесу.

Наразі в Україні працюють вісім центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, які готують фахівців за 98 робітничими професіями та понад 400 напрямками підвищення кваліфікації. Роботодавці можуть замовляти підготовку кадрів відповідно до своїх актуальних чи майбутніх потреб, а також відправляти на навчання вже працюючих співробітників.

Нагадаємо, у Міносвіти визначили перші 72 профтехи, де навчатимуть професій для відбудови України. Вони отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень.

#бюджет #Економіка #Бізнес #Стратегія #Ринок праці #Організація громади #Працевлаштування #Міністерство освіти і науки України #Полтава #Державна служба зайнятості

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Економічна ситуація в США зазнала зниження вперше з 2022 року - Фінанси bigmir)net
Європейський Союз здійснив оцінку розвитку підприємницької діяльності в Україні.
ДТЕК визнано одним із провідних інвесторів в Україні.
Теги