
У середу, 16 квітня, на ринку нафти спостерігалося зниження цін. Це стало наслідком нової тарифної політики Сполучених Штатів, яка додала ще більше невизначеності на фінансові ринки.
Трейдери висловлюють занепокоєння щодо можливих наслідків торгової війни між Сполученими Штатами та Китаєм, повідомляє Reuters.
Вони аналізують, яким чином це позначиться на світовому економічному розвитку і потребах у енергетичних ресурсах.
Ціна нафти марки Brent знизилася на 18 центів, що становить 0,3%. Вартість одного бареля досягла 64,49 долара. У той же час, американська нафта WTI подешевшала на 16 центів, опустившись до 61,17 долара. Обидва індекси вже у вівторок зазнали зниження на 0,3%.
Міжнародне енергетичне агентство повідомило, що у 2025 році попит на нафту зростатиме найповільніше за останні п'ять років. Також можливе зниження видобутку в США, що може бути пов'язано з тарифами, запровадженими Дональдом Трампом. Відповідні дії з боку торгових партнерів лише ускладнюють ситуацію.
"Інвестори продовжують боротися з пошуком каталізатора для більш значного відновлення, оскільки очікується, що глобальне зростання сповільниться через тарифи США, що ставить під загрозу попит на нафту", - сказав ринковий стратег IG Єп Джун Ронг.
"Тенденція до зниження цін на нафту залишається незмінною, і ми можемо очікувати, що початковий оптимізм щодо скасування тарифів зникне, а основоположні макропроблеми щодо майбутніх економічних даних можуть повернути ринки до більш тверезої реальності", - додав він.
Міжнародна енергетична агенція (МЕА) передбачає, що в поточному році глобальний попит на нафту збільшиться на 730 тисяч барелів щоденно. У минулому місяці оцінка становила більше мільйона барелів. Це зменшення перевищує ті цифри, які були озвучені ОПЕК в понеділок.
"За словами директора Emori Fund Management Тетсу Еморі, Міжнародне енергетичне агентство підкреслило, що попит на нафту, ймовірно, продовжить зростати помірно, що створює дисбаланс між світовою пропозицією та попитом, чинячи тиск на ринок."
Він зазначив, що якщо фондові ринки відновлять свою діяльність, то ціни на нафту можуть зрости.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: Макрон висловив рішучу позицію щодо тарифів, запроваджених Трампом.
"На думку аналітика, якщо фондовий ринок, що наразі стикається з викликами через тарифи, зможе відновитися, ми можемо спостерігати зростання цін на нафту, що може підняти WTI вище $65. Проте, у разі відсутності такої підтримки, ціни, швидше за все, залишаться на рівні близько 60 доларів."
Внаслідок торгових обмежень, введених США, а також збільшення видобутку нафти в межах ОПЕК+, ціна на чорне золото знизилася на 13% лише за цей місяць.
Чимало банків переглянули свої очікування щодо вартості нафти, зокрема UBS, BNP Paribas та HSBC. Основним фактором цього є загострення торгового конфлікту.
Уряд Трампа запровадив нові тарифи на товари з Китаю, які досягли найвищих показників в історії. У відповідь на це Китай також ввів свої обмеження на імпорт з США. Аналітики висловлюють занепокоєння, що така ескалація конфлікту може призвести до світової економічної кризи.
Ще один тривожний сигнал - наказ Пекіна зупинити поставки літаків Boeing. Це стало відповіддю на рішення Вашингтона підняти мита на китайські товари до 145 відсотків. Про це повідомив Bloomberg.
Водночас запаси сирої нафти в Сполучених Штатах збільшилися на 2,4 мільйона барелів за тиждень. У той же час запаси бензину зменшилися на 3 мільйони барелів, а запаси дистилятів скоротилися на 3,2 мільйона. Цю інформацію надали джерела, обізнані зі звітом Американського інституту нафти.
#ОПЕК #Дональд Трамп #Бензин. #Нафта #Економіка #Імпорт #Товари #Інвестор #Китай (регіон) #Банк #Ціна #Вашингтон, округ Колумбія #Бочка (одиниця) #Політика #Bloomberg L.P. #Пекін #Літак. #Сполучені Штати #Долар США #Енергія #Фондовий ринок #Боїнг #Робити #Мито (податок) #HSBC #Рецесія #West Texas Intermediate #Цент (валюта) #BNP Paribas #Каталізатор #Міжнародне енергетичне агентство #UBS