Чому Росія не здатна вести безкінечну війну, незважаючи на заяви Мединського?

старший економіст Центру економічної стратегії

"Ми не прагнемо війни, але готові боротися рік, два, три – скільки б це не зайняло. Ми вже мали конфлікт зі Швецією, який тривав 21 рік. А скільки часу готові витримати ви? Можливо, деякі з присутніх за цим столом втратять більше рідних. Росія готова до нескінченної боротьби", - зазначив голова російської делегації Володимир Мединський під час перемовин у Стамбулі, як повідомляє журналіст видання Economist Олівер Керрол.

Божечки, мій п'ятилітка краще блефує.

Після провалу "Київ за три дні" росіяни перевели економічну політику по суті в той же режим, що й Третій Рейх у першій половині 30-х - накачка кредитом і вихід на криву виробничих можливостей із перегрівом економіки.

Німці усвідомлювали, що або вони вчасно анексують Австрію та Чехословаччину з їх ресурсами, і далі продовжать експансію на схід, або голодний народ їх знесе. Дуже ризикова ставка, яка зіграла через неймовірний ланцюжок вдалих обставин. І зокрема - через готовність німців тих часів жити, затягнувши пояси, стояти в багатогодинних чергах за вершковим маслом і пишатися виготовленою для Райху зброєю, а не власним достатком.

Проте Німеччина увійшла в 30-ті роки з великими економічними труднощами. Тільки близько 1% домогосподарств володіли автомобілями — це було в 20 разів менше, ніж у США, і значно нижче, ніж у сусідніх країнах Європи. Німці не були зайняті споживанням, їхні думки були переповнені обуренням і невдоволенням.

Не вірю, що москвичів та пітерців вдасться пересадити зі щедрого споживацтва на ресентимент. А економіка РФ уже розвернулася в рецесію, а приросту ресурсами якось не видно - тимчасово окуповані на сьогодні українські землі здебільшого випалені вщент, це зобов'язання, а не продуктивні активи.

Росія не має наміру вести війну безкінечно, незважаючи на заяви Мединського. Сьогоднішня Росія нагадує ведмедя, якого розбудили в зимовій сплячці, і тепер йому терміново потрібна їжа, інакше він загине від виснаження. Проте в Україні знайти цю їжу не вдається.

З цих причин наші сусіди в Європі стверджують, що завершення конфлікту в Україні може призвести до швидкого вторгнення Росії в одну з європейських держав. У Путіна та його оточення немає альтернатив.

Саме з цієї причини, на мою думку, французи зараз постачають нам все своє річне виробництво Цезарів, тоді як німці під керівництвом Мерца нарешті готові передати нам дальнобійні системи озброєння. Я продовжую дивуватися цій історичній іронії — німці та французи нині стали нашими найнадійнішими союзниками в боротьбі проти болотої імперії.

Вони вивчали уроки історії, переживши їх на собі, тому добре пам'ятають і усвідомлюють, до чого це може призвести.

Трамп може собі там фантазувати що завгодно, але реактор економіки РФ розігнаний і точка неповернення пройдена - графітові стержні вже ворушаться, і ніяке перемир'я його не погасить. Радше навпаки, може прискорити вибух.

#Економіст #Європа #Росія #Економіка #Київ #Німеччина #Росіяни #Володимир Путін #Журналіст #Французький народ #Стратегія #Нацистська Німеччина #Німці #Швеція #Експансія #Чехословаччина #Стамбул #Австрія #Ядерний реактор #Рецесія #Графіт #Тимчасово окупована територія України #Урсус (ссавець)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський провів зустріч з канадським прем'єром: обговорювали питання, пов'язані зі Стамбулом та "коаліцією бажаючих".
Бельгія надасть Україні новий пакет підтримки: які елементи він включає.
Яка величина падіння економіки Росії, яка тепер вартість нафти Urals і які прогнози щодо її подальшого зростання чи падіння - Фінанси 24.
Теги