Ціни на нафту швидко знизилися, і вартість марки Brent досягла $64,6 за барель.

Ціни на нафту різко впали у вівторок вдень, оскільки інвестори занепокоєні можливим зменшенням попиту через торговельну напругу між США та Китаєм.

На лондонській біржі ICE Futures ціна червневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на 14:14 за східноєвропейським часом становить $64,61 за барель. Це на $1,25 (1,9%) менше порівняно з завершенням попередньої сесії.

Ф'ючерси на нафту WTI на червень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилися в ціні до цього часу на $1,05 (1,69%), до $61 за барель.

"Затягування діалогу з питань торгівлі між Китаєм та США викликає зростаюче занепокоєння щодо майбутнього економічного зростання та попиту", - зазначив аналітик брокерської фірми PVM Тамаш Варга, підкресливши, як погіршення настроїв на ринку впливає на рух цін на нафту.

У понеділок міністр фінансів США Скотт Бессент висловив думку, що Китай повинен першим вжити заходів для розв'язання торгових проблем. "На мою думку, саме Китаю слід знизити напруженість у ситуації, оскільки вони експортують до нас у п'ять разів більше, ніж ми їм", - зазначив він в інтерв'ю CNBC.

Тиск на котирування також зумовлений очікуваннями щодо подальшого зростання видобутку нафти в рамках альянсу ОПЕК+. Раніше в засобах масової інформації з'явилися новини про те, що деякі країни учасники альянсу планують запропонувати прискорити процес збільшення видобутку нафти в червні.

Крім того, інвестори продовжують стежити за переговорами щодо ядерної програми Ірану, досягнення прогресу в яких може призвести до пом'якшення санкцій проти нафтового експорту країни.

У вівторок пізно ввечері Американський інститут нафти (API) представить звіт про запаси нафти в Сполучених Штатах. API збирає цю інформацію на добровільній основі від операторів нафтопереробних заводів, сховищ та трубопроводів. Офіційні дані про паливні резерви в країні будуть оголошені Міністерством енергетики в середу.

#ОПЕК #Китай #Лондон #Нафта #Паливо #Економіка #Культивувати #Інвестор #Енергетична галузь #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Попит #Бочка (одиниця) #Трубопровід #Долар США #Біржа (організований ринок) #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #CNBC #Нафтопереробний завод #West Texas Intermediate #Ядерна програма Ірану #Нью-Йоркська товарна біржа #Запаси нафти

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Путін у стилі Пекіна: стратегія нового "старшого брата" Кремля та причини, чому її варто врахувати.
В Міністерстві соціальної політики поділилися інформацією щодо необхідних реформ для покращення ринку праці.
"Це не має сенсу": Орбан висловив думку, що прийняття України до ЄС також означатиме прийняття війни.
Теги