
Цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити поточну граничну ціну (60 дол за барель) на російську нафту, що транспортується морським шляхом.
Цю інформацію озвучив європейський комісар з економічних питань Валдіс Домбровскіс, повідомляє агентство Reuters.
Це буде реалізовано в межах нового набору санкцій, спрямованих проти Москви.
Як зазначає Reuters, Домбровскіс не уточнив, до якого саме рівня, відповідно до вимог Європейського Союзу, необхідно знизити максимальну ціну. Проте, представники ЄС, які були в курсі дискусій, повідомили, що Союз планує запропонувати ціну в 50 доларів за барель.
"На запитання журналістів, чи запропонує він знизити ліміт на зустрічі міністрів фінансів G7 у Канаді цього тижня, він відповів: "Так", - говориться у статті.
"Це те, що привернуло увагу Комісії в рамках 18-го пакету санкцій. Я сподіваюся на зацікавленість з боку інших партнерів G7 в цій справі, а також на активне обговорення цього питання," - повідомляє агентство, цитуючи європейського комісара.
До складу G7 входять Сполучені Штати, Канада, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія та Японія. Крім того, у засіданнях міністрів фінансів G7 беруть участь представники Європейської комісії та голови міністрів фінансів країн єврозони.
Цінове обмеження, встановлене країнами G7, було затверджено в грудні 2022 року. Воно забороняє торгівлю російською сирою нафтою, яка транспортується танкерами, якщо її вартість перевищує 60 доларів за барель. Крім того, це обмеження не дозволяє судноплавним, страховим та перестраховим компаніям обробляти вантажі російської сирої нафти на міжнародному рівні, якщо ціна на неї не є нижчою за встановлену межу.
Метою цього заходу було знизити фінансові надходження Росії, аби обмежити її можливості фінансувати військові дії в Україні, при цьому уникнувши різкого зменшення глобальних постачань нафти.
"Росія обходить обмеження цін країн G7 за допомогою флоту танкерів, які не отримують страховки від західних компаній, а російська нафта марки Urals більшу частину часу торгується вище обмеження цін", - нагадує агентство.
#Канада #Reuters #Нафта #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Москва #Європейська комісія #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Німеччина #Журналіст #Японія #Російська мова #Бочка (одиниця) #Італія #Франція #Єврозона #Танкер (судно) #Валдіс Домбровскіс #Корабельний канал