Європейська комісія: Четвертий платіж Ukraine Facility буде зменшено через невиконання трьох реформ.

Україна отримає менше грошей, ніж було заплановано, у четвертому транші цього року в рамках програми допомоги Ukraine Facility у зв'язку з невиконанням трьох із 16-ти обов'язкових для виплати повного траншу реформ.

Цю інформацію в коментарі для кореспондента Укрінформу надав прес-секретар Європейської комісії Гійом Мерсьє.

"З трьох незавершених реформ одна - це реформа децентралізації, інша - реформа AРMA, а третя невиконана реформа стосується добору суддів до Вищого антикорупційного суду", - повідомив Мерсьє.

Ще 6 червня у своєму запиті на часткову виплату (3 млрд замість 4,5 млрд євро) Україна заявила про виконання 13 з 16 необхідних реформ, оскільки виконання трьох інших триває, пояснив Мерсьє.

Представник повідомив, що Європейська комісія проаналізувала 13 завершених реформ і рекомендує здійснити виплату у розмірі 3,05 мільярда євро як четвертий транш в рамках Плану підтримки для України.

"Четвертий транш є найбільшим за обсягом фінансування та вимогами до реформ. Якщо всі критерії будуть дотримані, Україна зможе отримати 4,5 мільярда євро", - зазначив представник Єврокомісії.

Згідно з методикою часткових виплат, яка була затверджена на початку цього року, у разі несвоєчасного виконання певних реформ, необхідна сума може бути призупинена на період до 12 місяців. Протягом цього часу є можливість реалізувати зазначені реформи та здійснити відповідний платіж.

Розмір призупинення було розраховано на основі вказаної методології, пояснив речник.

Як повідомлялося, Ukraine Facility - це безпрецедентна фінансова підтримка ЄС для України у розмірі 50 млрд євро на 2024-2027 роки. У 2024 році Україна виконала всі 36 запланованих індикаторів без змін та коригувань, що забезпечило рекордні 16 млрд євро міжнародної підтримки. У 2025 році передбачено виконання 56 кроків - найбільше за весь період реалізації програми.

22 липня представники Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України провели зустріч з делегацією Генерального директорату Європейської комісії, відповідального за розширення та східне сусідство (DG ENEST), на якій обговорили досягнення у виконанні Плану України в рамках програми Ukraine Facility.

#Європейський Союз #Укрінформ #Економіка #Україна #Європейська комісія #Євро #Децентралізація #Сільське господарство #Природне середовище #Вищий антикорупційний суд України

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Трамп обмірковує варіант введення вторинних санкцій щодо Росії значно раніше ніж через 50 днів.
"Нафтогаз" організовує цикл публічних зустрічей з постачальниками -- Delo.ua
Експерт аналізує 18-й пакет санкцій Європейського Союзу, спрямований на Росію та її торгових партнерів.
Теги