
Сьогодні керівники Європейського Союзу та Великої Британії активно розглядають різні варіанти, щоб завдати серйозного удару російській економіці.
Загальне торговельне ембарго стало одним із способів тиску на Росію після того, як країна відмовилася від 30-денного режиму припинення вогню на фронті. Про це інформує видання Politico, посилаючись на дипломатичні джерела.
Лідери Європейського союзу й Британії шукають способи завдати "нокаутуючого удару" по російській економіці. План, який обговорюється, надихається пропозицією республіканця Ліндсі Грема, який запропонував накласти 500% санкції проти російського експорту.
Потенційні заходи проти РФ можуть включати тарифи на російський експорт або ж повне торгове ембарго.
Хоч Грему навряд чи вдасться здобути підтримку з боку голови Білого дому Дональда Трампа щодо санкційних обмежень проти Росії, прихильники України можуть просунути власний "мегапакет" без участі США.
Країни Європейського Союзу та їх сусідні держави, включаючи Україну та Великобританію, зустрінуться 16 травня в Албанії для проведення шостого саміту Європейської політичної спільноти (ЄПС).
Європейська політична спільнота (ЄПС) була заснована у 2022 році як платформа для політичних та стратегічних обговорень, що стосуються майбутнього Європи. Ця ініціатива з’явилася внаслідок повномасштабної агресії Росії проти України.
Перше засідання ЄПС відбулося в жовтні 2022-му в Празі, де зібралися представники 44 європейських країн, а також голови Європейської Ради та Європейської Комісії.
Як стало відомо, 14 травня представники держав-членів Європейського Союзу затвердили 17-й пакет санкцій проти Росії. Цей пакет не лише містить обмеження для "тіньового флоту", але також передбачає нові санкції за порушення прав людини, гібридні втручання у різних регіонах світу та за поширення хімічної зброї.
Мерц повідомив, коли можна очікувати нові санкції Європейського Союзу щодо Росії.
#Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Європейська комісія #Сполучене Королівство #Республіканська партія (США) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Політик #Білий дім #Дипломат #Прага #Права людини #Європейська Рада #Економічні санкції #Хімічна зброя #Європейська політика сусідства #Албанія