Європейський Союз обмірковує можливість запровадження абсолютної заборони на торгівлю з Росією – повідомляє Politico.

Після того, як Росія відмовилася від 30-денного режиму припинення вогню на фронті, одним із способів тиску на Москву може стати повне торговельне ембарго.

Цю інформацію передає видання Politico.

За словами дипломатичних джерел, у зв'язку з відмовою російського лідера Володимира Путіна від режиму тиші, керівники Європейського Союзу та Великої Британії активно розглядають можливості для нанесення "сокрушального удару" по економіці Росії.

Згідно з інформацією від Politico, обговорюваний план черпає натхнення з ініціативи республіканця Ліндсі Грема, котрий закликав до введення 500% санкцій на російський експорт. Серед можливих дій щодо Москви можуть бути тарифи на російські товари або ж запровадження повного торгового ембарго.

Хоча Грему, ймовірно, не вдасться отримати підтримку від президента США Дональда Трампа щодо санкцій проти Росії, українські прихильники можуть розробити свій власний "мегапакет" без залучення Сполучених Штатів.

Politico повідомляє, що сьогодні, 16 травня, в Албанії проходить шостий саміт Європейської політичної спільноти (ЄПС), на який зібралися країни ЄС та їхні сусіди, включаючи Україну та Великобританію.

ЄПС -- це створена у 2022-му платформа для політичного та стратегічного діалогу щодо майбутнього Європи. Ініціатива виникла після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Перший захід ЄПС відбувся в жовтні 2022 року в Празі, де зібралися делегати з 44 європейських держав, а також лідери Європейської Ради та Європейської Комісії.

Після початку повномасштабної війни ЄС, Сполучені Штати Америки (США), Британія та інші союзники запровадили масштабні санкції проти Росії. Обмеження охопили фінансовий сектор, включно з відключенням кількох російських банків від системи SWIFT, заморожуванням активів Центробанку РФ за кордоном і забороною на інвестиції в ключові галузі економіки.

За інформацією президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, Європейський Союз нещодавно затвердив 17-й пакет санкцій щодо Росії.

Нагадуємо, що, згідно з інформацією Bloomberg, сподівання на мирне врегулювання конфлікту в Україні почали розвіюватися після того, як "фюрер" Володимир Путін надіслав делегацію низького рівня для переговорів у Туреччину. Усі погляди тепер зосереджені на зусиллях, що вживаються на Капітолійському пагорбі, для впровадження нових санкцій, які мають на меті змусити диктатора сісти за стіл переговорів.

Перед запланованою зустріччю між Росією та Україною в Стамбулі, яка має відбутися сьогодні, 16 травня, попередня нарада не відбулася. Вчора представники Росії оголосили про свою готовність до поступок.

Зазначимо, що для ведення переговорів диктатор Росії обрав представників меншого рангу. Такий склад російської делегації, ймовірно, не зможе задовольнити сподівання України. На чолі команди стоїть радник кремлівського "лідера" Володимир Мединський.

#Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Інвестиції #Москва #Європейська комісія #Сполучене Королівство #Республіканська партія (США) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Політик #Володимир Путін #Туреччина #Білий дім #Bloomberg L.P. #Компроміс #Сполучені Штати #Дипломат #Прага #Стамбул #Диктатор. #Європейська Рада #Економічні санкції #Президент Європейської Комісії #Європейська політика сусідства #Албанія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У Житомирській області почав функціонувати завод, що займається переробкою конопель.
Україна ризикує втратити 3,5 мільярда євро через нові торговельні регуляції Європейського Союзу - Фінанси bigmir)net.
Путін продемонстрував неповагу до Трампа, проігнорувавши зустріч у Туреччині, - повідомляє WSJ.
Теги