Голосування США в ООН проти резолюції щодо України свідчить про зміни в геополітичному ландшафті, зазначив Домбровскіс.

Світ переживає драматичні геополітичні зсуви, і нещодавнє голосування "давнього стратегічного партнера" Євросоюзу проти резолюції ООН, яка засуджує російську агресію в Україні, свідчить, що свобода і цінності, сповідувані ЄС, не можуть надалі сприйматися як даність.

Сьогодні в Брюсселі, під час оголошення економічного пакету ЄС, що стосується стабільності та спрощення, єврокомісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс зробив відповідну заяву, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Світ зазнає змін просто на наших очах, і ми стаємо свідками суттєвих зрушень у геополітичному ландшафті. Лише цього тижня наш давній стратегічний партнер висловився проти резолюції ООН, що засуджує агресію Росії щодо України. Цей факт слід сприймати як сигнал до активних дій. Свобода, яку ми маємо, та цінності, які ми підтримуємо, не можуть залишатися самоочевидними у цьому складному та конфліктному світі", - підкреслив представник Європейської комісії.

Він підкреслив, що країнам Європейського Союзу необхідно зосередити свої зусилля на створенні власної інноваційної та сучасної економічної структури, здатної забезпечити конкурентоспроможність Європи у глобальному масштабі. Однією з ключових умов для такого розвитку є ліквідація регуляторних бар'єрів та спрощення умов для ведення бізнесу, особливо для малих і середніх підприємств, які є основою економіки континенту.

За словами Домбровскіса, це стане суттєвим сигналом для міжнародних конкурентів Європейського Союзу, які "не завжди поділяють наші цінності та підходи".

Як стало відомо, 24 лютого, у понеділок, Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла дві резолюції: одну, що представила Україна, та іншу, ініційовану США з європейськими доповненнями.

У першій резолюції під назвою "Сприяння всебічному, справедливому та стійкому миру в Україні", яку підтримали 93 країни, що брали участь у Генеральній асамблеї, зазначається, що "повномасштабна агресія Російської Федерації проти України триває вже три роки" і має "згубні та тривалі наслідки не лише для України, але й для інших регіонів та глобальної стабільності".

Проєкт другої резолюції під назвою "Шлях до миру", представлений Сполученими Штатами, не містив закликів до відновлення територіальної цілісності України і не ідентифікував Росію як агресора.

На честь третьої річниці російської агресії в Україні, резолюцію "Сприяння всебічному, справедливому та сталому миру в Україні" підтримали 93 держави, 18 виступили проти, а 65 утрималися. США опинилися серед тих, хто голосував проти цієї української резолюції.

#Європейський Союз #Європа #Росія #Укрінформ #Економіка #Україна #Свобода (політична партія) #Бізнес #Північна та Південна Америка #Європейська комісія #Брюссель #Конкуренція (економіка) #Журналіст #Організація Об'єднаних Націй #Російська мова #Українська мова #Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй #Геополітика #Зсув #Валдіс Домбровскіс #Світ (видавництво)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
У Снігурівці планують знищення вибухонебезпечного об'єкта, виявленого поруч із будівлею культурного центру.
Розвиваємо українське: в які проекти готовий вкладати кошти вітчизняний бізнес – Delo.ua
Харківський бізнес: повернення до життя після ракетних обстрілів – ВІДЕО
Теги