
Згідно з інформацією, наданою індійською митницею, Reuters інформує про це, передаючи новини через Укрінформ.
Згідно з інформацією агентства, в грудні індійська компанія Ideal Detonators Private Limited відправила до Російської Федерації дві партії вибухової речовини октоген, які були доставлені до Санкт-Петербурга, що підтвердив один з індійських урядовців.
Відзначається, що російська компанія High Technology Initiation Systems здійснила покупку однієї партії на суму 405 200 доларів. Інша партія, вартістю більше 1 мільйона доларів, була придбана компанією "Промсинтез".
Американський уряд класифікував октоген як "вкрай важливий для військових операцій Росії" і попередив фінансові організації про недопустимість участі у продажу цієї речовини до Москви, повідомляє видання.
Державний департамент США не прокоментував конкретні поставки, виявлені Reuters, але заявив, що неодноразово повідомляв Індію, що компанії, які ведуть бізнес, пов'язаний з військовою сферою, знаходяться під загрозою санкцій.
"Ми не раз підкреслювали всім нашим партнерам, у тому числі й Індії, що будь-яка іноземна компанія або фінансова організація, яка співпрацює з російським військово-промисловим комплексом, ризикує зазнати санкцій з боку США," - зазначив представник Державного департаменту.
Міністерство закордонних справ Індії повідомило, що "Індія займається експортом товарів, що можуть мати подвійне використання, дотримуючись своїх міжнародних зобов'язань у сфері нерозповсюдження та спираючись на свою міцну правову та регуляторну основу".
Згідно з повідомленням агентства, комерційні зв'язки між Індією та Росією, зокрема імпорт російської нафти, продовжують залишатися на стабільному рівні, незважаючи на зусилля західних держав щодо дестабілізації військової економіки Росії через запровадження санкцій.
Як зазначав Укрінформ, у квітні безпілотники Служби безпеки України завдали удару по російському підприємству "Промсинтез", що спеціалізується на виробництві вибухових матеріалів.
#Reuters #Нафта #Росія #Укрінформ #Економіка #Товари #Бізнес #Москва #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Російська мова #Індія #Міністерство закордонних справ (Україна) #Санкт-Петербург #Служба безпеки України #Торгівля #Вибухова речовина. #Державний департамент США #HMX