Кабінет Міністрів України - Юлія Свириденко провела переговори з представниками урядів держав Європейського Союзу щодо розширення торговельних відносин та інвестування в процес відновлення України.

Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко зустрілась з Міністром з питань зовнішньої торгівлі та французьких громадян за кордоном Франції Лораном Сен-Мартеном та обговорила питання поглиблення економічного співробітництва між країнами, залучення європейських інвесторів до приватизації, а також післявоєнного відновлення України. На заході були присутні представники урядів Німеччини, Італії, Португалії, Греції, Естонії, Австрії, Ірландії, Словаччини, Угорщини та Латвії.

Юлія Свириденко підкреслила, що співпраця з ЄС залишається ключовим вектором економічного розвитку України. Експорт до країн ЄС становить 59,5% всього українського експорту, який минулого року сягнув 24,7 млрд доларів. В січні цього року експорт української продукції до країн ЄС зріс на 5,5% до 1,8 млрд доларів у порівнянні із груднем 2024 року.

Вона закликала бізнес Європи не відкладати справи на потім і активніше вкладати кошти в Україну в даний момент.

"Відновлення України створить додаткові можливості для приватного бізнесу, адже його роль у відбудові буде надзвичайно важливою. Навіть війна не стала ембарго на інвестиції. Українські підприємці продовжують вкладати в економіку, доводячи свою віру в майбутнє країни. До них поступово приєднуються і закордонні компанії. Завдяки підтримці інвесторів, стійкості українського бізнесу та допомозі міжнародних партнерів економіка відновлюється: у 2023 році зростання становило 5,3%, а у 2024 році -- близько 3,6%. Обсяги експорту зросли на 15% у грошовому вираженні. Сьогодні ми обговорили, як можемо посилити двосторонню торгівлю із європейськими партнерами", -- розповіла Юлія Свириденко.

Вона також підкреслила значення розширення співпраці в галузі інвестицій та розвитку міжурядових платформ (угоди G2G). Цей механізм вже функціонує між Україною та Францією, що дає змогу залучити €200 млн у вигляді грантового фінансування.

"Ці кошти підтримають такі сектори, як охорона здоров'я, інфраструктура, енергетика, сільське господарство, водопостачання та санітарія, управління відходами, розмінування, будівництво житла та цифрові технології. Важливо, що 60 мільйонів євро буде спрямовано на підтримку енергетичного сектору України, який є нині пріоритетом через систематичне руйнування нашої енергетичної інфраструктури росією. Ми вже відібрали спільно із французькими партнерами проекти, які будуть за ці кошти реалізовані, й очікуємо вже невдовзі безпосереднього виділення коштів", -- продовжила Юлія Свириденко.

Серед головних пріоритетів Уряду Юлія Свириденко акцентувала увагу на необхідності формування сприятливих умов для інвесторів, активізації процесу приватизації та започаткування державних і приватних партнерств.

Зокрема, в даний час уряд надає численні варіанти підтримки для інвесторів:

Запроваджено також систему страхування проти воєнних ризиків. Ця програма включає в себе страхування морських суден (Marsh McLennan), вантажів та складів (ЄБРР), а також підтримку для малого та середнього бізнесу (DFC) і спеціалізовані програми від MIGA. Перелік доступних інструментів для захисту інвесторів постійно розширюється новими можливостями.

Юлія Свириденко закликала європейських партнерів підтримати український бізнес, який вже має готові інвестиційні проекти у ключових секторах економіки.

#Європейський Союз #Економіка #Україна #Уряд України #Інвестор #Інвестиції #Бізнес #Експорт #Євро #Німеччина #Інфраструктура #Угорщина #Словаччина #Португалія #Латвія #Естонія #Держава (політичний устрій) #Греція #Італія #Франція #Приватизація #Вантаж #Список міністрів економіки України #Водопостачання #Сільське господарство #Міжнародна торгівля #Ірландія #Перший віце-прем'єр-міністр України #Австрія #Корабель #Економічні санкції #Європейський банк реконструкції та розвитку #Страхування

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги