
Діючий прем'єр-міністр виступає в ролі лідера, який має можливість протидіяти зовнішньому впливу та підтримувати стабільність в межах держави.
На його переконання, спочатку в державі необхідно провести позачергові федеральні вибори, заплановані на 28 квітня. Цю ініціативу він висунув після відставки Джастіна Трюдо в березні, і вона має на меті зміцнити мандат уряду в умовах тиску з боку США та нових економічних викликів, з якими стикається країна.
У разі перемоги на виборах, Карні обіцяє зосередитися на зниженні внутрішніх торговельних бар'єрів, стимулюванні житлового будівництва та розвитку ресурсних проектів для зміцнення економіки країни. На його думку, ці реформи допоможуть Канаді в переговорах з адміністрацією Трампа щодо нової торговельної угоди.
"Нам не обов'язково укладати угоду в короткі терміни. Мій уряд укладе правильну угоду", - сказав Карні у четвер, 24 квітня.
Попри напруженість між країнами, глава канадського уряду планує зустрітися з Трампом вже за кілька днів після завершення виборів.
"Президент Трамп має свої власні концепції, до яких регулярно повертається. Однак він спілкувався зі мною як з прем'єр-міністром, а не в іншій ролі," - підкреслив Карні.
Він підтвердив, що під час розмови у березні Трамп озвучив ідею про ймовірне включення Канади до складу США, але наголосив, що будь-які переговори будуть вестися як між двома суверенними державами.
Екс-представник з торгових переговорів Канади Стів Верхойль висловлює позитивний погляд на можливості співпраці між двома країнами. Він не відкидає шансу на те, що Оттава і Вашингтон зможуть досягти угоди в рамках Угоди США-Мексика-Канада (USMCA), оновлення якої очікується у 2026 році.
Верхойль відзначив, що між державами є можливість підтримки вільної торгівлі. Він вважає, що Вашингтон зрештою усвідомить, що ізоляціоністська стратегія не приносить вигоди, і знову почне шукати союзників. При цьому Північна Америка представляє найстабільніше середовище для такої співпраці.
"Не варто сподіватися, що американський бізнес повністю перенаправить свої зусилля на Європу, Азію чи внутрішній ринок. З переходом до більш практичної політики, комерційна діяльність в Білому домі знову зосередиться на ринку США," - підкреслив колишній переговорник.
Верхойль впевнений, що Канада має суттєві можливості для підписання преференційної угоди зі Сполученими Штатами, враховуючи, що Трамп вже зупинив більшість так званих "дзеркальних" мит.
Одночасно, фахівець звернув увагу на те, що президент Сполучених Штатів не відкидає варіанту введення нових мит, зокрема на автомобілі, які імпортуються з Канади. У середу Трамп зазначив, що можливість встановлення нових тарифів залишається на порядку денному, підкресливши, що США не мають наміру купувати автомобілі, виготовлені в Канаді.
Верхойль підкреслює, що найбільш непрості переговори між Канадою і США зосереджуватимуться на таких секторах, як сталь, алюміній, автомобільна промисловість, фармацевтичні вироби, деревина, мідь та критично важливі мінерали.
Одночасно, енергетичний сектор залишатиметься одним з найзначніших інструментів Канади під час переговорів.
Канада займає позицію найбільшого зовнішнього постачальника нафти для Сполучених Штатів. Чимало американських нафтопереробних підприємств покладаються на доступну канадську важку нафту і не мають інших джерел постачання. "Ми потребуємо один одного, і я впевнений, що зможемо відновити конструктивний діалог", - зазначив Верхойль.
#Дональд Трамп #Канада #сталь #Нафта #Європа #Економіка #Президент (державна посада) #Бізнес #Машина. #Вашингтон, округ Колумбія #Прем'єр-міністр #Білий дім #Сполучені Штати #Автомобільна промисловість #Азія #Фармацевтика #Торгівля #Північна Америка #Алюміній #Суверенна держава #Мито (податок) #Мідь #Дерево #Джастін Трюдо #Нафтопереробний завод #Оттава #Округ Керні, штат Небраска