Маск звернувся до Трампа з проханням скасувати нещодавно введені мита на імпорт, повідомляє WP.

Ілон Маск вибухнув потоком повідомлень у соціальних мережах із критикою одного з провідних радників Білого дому щодо агресивного тарифного плану Трампа. Маск листувався з тим самим чиновником і звертався до Трампа з особистими закликами.

Спроба втручання, про яку повідомили дві особи, знайомі з ситуацією, поки що не увінчалася успіхом. 7 квітня Трамп заявив про намір ввести нові мита в розмірі 50% на китайський імпорт, додавши до 34%-ого податку, який був оголошений минулого тижня. Він також дав зрозуміти, що готовий до обговорення окремих аспектів своєї політики.

Розрив у відносинах між Маском і Трампом щодо пріоритетів адміністрації США є найбільш значущим конфліктом між президентом і одним із його основних радників, який витратив близько 290 мільйонів доларів на підтримку виборчої кампанії. Крім того, він став лідером ініціативи зі зменшення витрат Служби DOGE США з початку січня.

Маск також не погоджувався з іншими членами коаліції Трампа з таких питань, як візи H1-B для кваліфікованих іммігрантів і підхід DOGE до державних витрат.

Маск обрушився з критикою на посадову особу адміністрації, яка відіграла ключову роль у розробленні тарифних планів, торгового радника Білого дому Пітера Наварро, розкритикувавши його повноваження. "Отримати ступінь доктора філософії з економіки в Гарварді - це погано, а не добре", - написав Маск.

У розмові з віцепрем'єром Італії Маттео Сальвіні минулими вихідними Маск також заявив, що хотів би бачити "зону вільної торгівлі" між Європою і США: "Зрештою, я сподіваюся, всі дійдуть згоди, що і Європа, і США в ідеалі, на мій погляд, повинні перейти до ситуації з нульовими митами".

Маск також висловив бажання надати людям більше можливостей для переміщення між країнами Європи та США, а також працювати в будь-якому з цих регіонів за їхнім бажанням. "Це, безумовно, була моя рекомендація президенту", - зазначив він.

Багато хто з лідерів бізнесу і технологій, які підтримали кандидатуру Трампа, були приголомшені рішенням президента США піти на такі високі мита і однаковою мірою розчаровані тим, що вони не змогли чинити більший вплив на політику, заявили двоє людей, обізнаних із цим питанням.

Люди в оточенні Маска безпосередньо зверталися до друзів в адміністрації Трампа, включно з віцепрезидентом Джей Ді Венсом і Маском, виступаючи за те, що вони вважали більш розумною політикою вільної торгівлі. Один із друзів Маска, інвестор Джо Лонсдейл, опублікував на X повідомлення про те, що останніми днями він говорив "друзям в адміністрації", що мита завдадуть більшої шкоди американським компаніям, ніж китайським.

Згідно з інформацією від одного з інформаторів, команда керівників компаній протягом вихідних займалася формуванням неофіційної групи, що має на меті просувати серед представників адміністрації Трампа більш збалансовану політику.

Чимало людей висловили підтримку Трампу в минулому році, незважаючи на усвідомлення того, що обіцяні ним високі тарифи можуть завдати значної шкоди як технологічному сектору, так і економіці в цілому. Проте, за словами джерел, вони сподівалися, що радники, зокрема міністр фінансів Скотт Бессент, зможуть переконати Трампа обрати більш м'який курс.

Бізнес-лідери були здивовані, коли дізналися, що міністр торгівлі Говард Лютник, який відігравав важливу роль у підтримці Маска в колі Трампа, виявився таким рішучим прихильником протекціоністських заходів.

Маск, який є генеральним директором виробника електромобілів Tesla, давно вважав, що тарифи завдають шкоди діловим цілям компанії, яка вважає США і Китай ключовими виробничими і споживчими центрами. Однак інші автовиробники, ймовірно, постраждають від нових тарифів більше, кажуть аналітики.

Проте Маск висловлював свою опозицію до мит, починаючи з першого терміну президенства Трампа, коли компанія Tesla звернулася до суду з метою скасування податку на імпорт своїх автомобілів з Китаю до Сполучених Штатів.

У 2020 році керівництво Tesla планувало подати позов проти адміністрації Трампа через встановлені нею мита на імпорт з Китаю. Спочатку Ілон Маск висловив свою підтримку цій ідеї, зазначивши, що деякі аспекти політики Трампа є несправедливими для компанії. Однак, коли Tesla все-таки вирішила подати позов у вересні 2020 року, реакція Маска на це була вкрай негативною. Він навіть зробив зауваження деяким співробітникам, які ініціювали цю ідею.

Конфлікт між президентом та одним з його ключових радників виникає всього за кілька тижнів до того, як очікується, що Маск, найзаможніша особа планети, залишить свою роль в уряді. Ця ситуація також розгортається на фоні посилення тиску на Tesla, що прагне виправити ознаки зниження попиту, частково спричиненого політичною активністю Маска.

"Важко недооцінити негативну реакцію на тарифну політику Трампа в Китаї та зв'язок із Маском", - сказав Ден Айвс, аналітик Wedbush Securities, затятий прихильник Tesla, який знизив цільову ціну акцій Tesla - показник її життєздатності - із 550 до 315 доларів, "щоб відобразити ці нові м'якші оцінки попиту".

"Tesla фактично перетворилася на політичний символ на глобальному рівні... і це може мати негативні наслідки для майбутнього цього інноваційного технологічного гіганта, який опинився в центрі кризи бренду, що нагадує справжній ураган," - зазначив він.

7 квітня акції Tesla завершили торги на позначці 233 долара за одиницю, знизившись більше ніж на 2,5%. З початку року цінні папери компанії подешевшали більш ніж на 38%.

#Дональд Трамп #Податок #Європа #Економіка #Імпорт #Інвестор #Бізнес #Китай (регіон) #Імміграція #Білий дім #Чиновник #Сполучені Штати #Ілон Маск #Тесла, Інк. #Соціальна мережа #Італія #Туристична віза #Повноваження #Вільна торгівля #Електромобіль #Мито (податок) #Маска #Зв'язок #Зона вільної торгівлі #Доктор філософських наук #Орбіта #Торнадо.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Новини 15 квітня: Україна робить кроки до Європейського Союзу у сфері роумінгу, питання лімітів фінансів.
Європейська комісія підходить до завершення розробки нових ініціатив щодо спрощення торгівлі з Україною.
Син Божий, прихована бухгалтерія партії та таємний флот Росії. Вражаючі розслідування від УП.
Теги