
Financial Times аналізує, як торговельна війна, ініційована Трампом, вплинула на економічну ситуацію в Росії.
У виданні зазначають, що бюджет РФ складається з прибутків від торгівлі нафтою і газом приблизно на третину, і якщо протягом 2025 року ціни на російську нафту залишаться на поточному рівні, він може скоротитися приблизно на 2,5 %.
Журналісти зауважують, що після заяви Дональда Трампа про запровадження нових мит США ціна на нафту основного експортного сорту РФ -- марки Urals -- впала до найнижчого рівня за майже два роки. Розрахунки бюджету РФ на 2025 рік здійснювалися на основі ціни Urals на рівні 69,70 доларів за барель, а станом на 10 квітня Urals торгувався на рівні близько 50 доларів.
Кремль вже витратив частину ресурсів свого Фонду національного благополуччя для покриття витрат, пов'язаних із повномасштабним вторгненням в Україну, і запаси цього фонду зменшуються, відзначають автори статті. Російські чиновники висловлюють занепокоєння через зниження цін на нафту.
"Цей індикатор має величезне значення для нас у контексті бюджетних надходжень... Ситуація є вкрай непередбачуваною, напруженою та емоційно зарядженою," -- зазначив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков під час зустрічі з журналістами.
За інформацією журналістів, це вказує на те, що торговельна війна, ініційована Трампом, опосередковано негативно впливає на економіку Росії. Незважаючи на оголошену 9 квітня тимчасову зупинку мит на 90 днів, ціни на нафту все ще продовжують знижуватися.
Головний економіст московської компанії T-Investments Софія Донець, висловила думку, що коли ціни на російську нафту залишаться на сьогоднішньому рівні, бюджет РФ цього року втратить близько трильйона доларів, що дорівнює 2,5%. При цьому, за її словами, зростання ВВП сповільнилося б на 0,5 відсоткових пунктів.
Одночасно, Яніс Клюге, експерт з Росії в Німецькому інституті міжнародних справ та безпеки, підкреслює, що для того, щоб зниження цін на нафту вплинуло на російський бюджет, знадобиться певний час, приблизно кілька місяців.
7 квітня ЗМІ повідомили про зниження обсягів видобутку нафти в Росії в порівнянні з минулим роком. У статтях також зазначалося, що нові мита, введені Трампом, ще більше погіршили фінансову ситуацію в російському бюджеті, оскільки ціна на барель нафти впала на 10 доларів менш ніж за добу.
8 квітня "Фокус" досліджував, чи дійсно падіння цін на нафту негативно впливає на економіку Росії. Фінансовий аналітик та член Українського товариства фінансових аналітиків Андрій Шевчишин підкреслив, що в російському бюджеті закладена ціна нафти Urals на рівні 70 доларів за барель. Він також зауважив, що якщо ціна опуститься нижче 60 доларів, Кремлю доведеться покривати фінансові втрати за рахунок Фонду національного добробуту, в якому залишилося не так багато резервів.
Нагадаємо, що 9 квітня інформаційне агентство Reuters повідомило про можливу зупинку видобутку нафти в США через різке падіння цін.
#бюджет #Дональд Трамп #газ #Reuters #Економіст #Нафта #Росія #Економіка #Московський Кремль #Кремль (фортифікаційна споруда) #Журналіст #Валовий внутрішній продукт #Російська мова #Експерт #Бочка (одиниця) #Financial Times #Фокус (український журнал) #Дмитро Пєсков #Мито (податок) #Донець