Передача озброєнь Україні є невід’ємною складовою забезпечення безпеки Європи та Данії, за словами Фредеріксена.

Україна є невід'ємною частиною європейської спільноти, і в умовах зменшення участі США, Європа повинна активізувати свою підтримку у протистоянні агресії.

Про це заявила прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен на спільній пресконференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн в Оргусі з нагоди початку головування Данії в ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Фредеріксен стверджує, що не помічає жодних свідчень бажання Путіна до встановлення миру.

"Я не сумніваюся ні на мить, що Путін не має наміру припиняти агресію проти України. Тому наша задача — зміцнити позиції України якомога більше. Європейський Союз повинен ще більше ускладнити економічну ситуацію в Росії. Необхідно посилити санкції, припинити імпорт російського газу та зосередитися на боротьбі з тіньовим флотом Росії," — наголосила прем'єр-міністр.

Вона визнала, що якщо США припинять забезпечувати Україну тим, що їй потрібно, це буде "серйозним ударом" як для України, так і для Європи та НАТО.

"Це боротьба за майбутнє Європи... Ми віримо, що трансатлантичне співробітництво, особливо в контексті України, продовжиться. Це надзвичайно важливо для всіх нас. Якщо виникнуть якісь прогалини, нам потрібно їх усунути... Замість того, щоб розглядати постачання зброї Україні як благодійність, ми повинні сприймати це як елемент нашої оборони... Надання зброї або інших систем Україні є складовою частиною захисту Європи та Данії", - зазначила керівниця данського уряду.

Вона нагадала, що трохи більшу року тому була створена модель для підтримки виробництва озброєнь безпосередньо в Україні, яка працює дуже добре. Українці, за оцінкою Фредеріксен, виробляють швидше, краще та дешевше, ніж решта з європейських партнерів. І Україна досі має потужності.

"Отже, ми також очікуємо, що інші країни Європи збільшать фінансування виробництва в Україні. Одночасно ми вивчаємо варіант перенесення виробничих потужностей з України, щоб сприяти підтримці української продукції в інших європейських державах, зокрема в Данії", - зазначила політик.

Прем'єр-міністр підкреслила значення розширення Європейського Союзу. Вона зазначила, що на шляху до отримання членства виникнуть труднощі, зокрема, у зв'язку з позиціями деяких країн-членів. Під час свого головування Данія прагне знайти рішення цих питань, щоб "українці стали членами Європейського Союзу, як це і передбачено".

Фредеріксен висловила особисте захоплення тим, як держава, що перебуває у стані війни, здатна реалізовувати важливі реформи. Вона також підкреслила, що тепер Європейському Союзу слід виконати свою "домашню роботу".

Вона акцентувала увагу на тому, що "Україна входить до європейської спільноти" і висловила задоволення з приводу участі Президента Володимира Зеленського в заходах, що проходили в Оргусі.

Фредеріксен також повторила, що підтримує членство України в НАТО.

Обговорюючи пріоритети Данії в головуванні Європейському Союзі, вона підкреслила важливість забезпечення безпеки Європи в умовах одного з найскладніших етапів її історії. Війна, яку Росія розв'язала на континенті, загострення ситуації на Близькому Сході, а також виклики, пов'язані з міграцією, змінами клімату і глобальною конкуренцією, вимагають особливої уваги та рішучих дій.

"Я переконана, що на всі ці виклики є єдина відповідь - це сильніша Європа, і саме це є основною метою нашого головування," - заявила Фредеріксен, окреслюючи завдання, яке постає перед її країною до кінця року.

Серед основних цілей, окрім підтримки України, є значне зміцнення європейської оборонної спроможності, зокрема шляхом розвитку спільного оборонного виробництва, координації закупівель та інших ініціатив.

"Ми зобов’язані оновити озброєння в Європі до 2030 року... Необхідно вже сьогодні ухвалити рішення, що забезпечить нашу безпеку в майбутньому", - підкреслила політикиня.

Третім завданням, яке вона визначає, є організація та скорочення міграційних потоків, зокрема через встановлення контролю на кордонах і депортацію осіб, які не дотримуються законодавства.

Згідно з отриманою інформацією, Данія взяла на себе керівництво в Європейському Союзі, змінивши Польщу на цій посаді.

#НАТО #Природний газ #Європейський Союз #Європа #Росія #Укрінформ #Економіка #Імпорт #Україна #Президент (державна посада) #Українці #Володимир Зеленський #Європейська комісія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Депортація #Політик #Володимир Путін #Журналіст #Російська мова #Міграція населення #Близький Схід #Друга Польська Республіка #Данія #Мінливість та зміна клімату

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Керівник російського "Сбербанку" повідомив про скорочення зарплат у третини населення Росії.
Технічна освіта є важливим аспектом національної безпеки, оскільки Україна не має можливості імпортувати кваліфікованих спеціалістів, - зазначає Метінвест.
Передача озброєнь Україні є невід’ємною складовою забезпечення безпеки Європи та Данії, за словами Фредеріксена.
Теги