Справа Авер'янова: власник "Пожмашини" має намір оскаржити унікальний вирок Чернігівської апеляції в Європейському суді з прав людини.

Найбільший платник податків Чернігівщини, власник компанії "Пожмашина" Олег Авер'янов готує позов до ЄСПЛ для притягнення суддів апеляційного суду до відповідальності за неправомірний вирок. Бізнесмен, якого засудили до 7 років за продаж власного авто, переконаний: рішення Чернігівської апеляції було замовним, і готовий боротися в правовому полі до кінця.

Стратегічно важливе для оборони України підприємство "Пожмашина" може припинити своє існування через рішення трьох суддів Чернігівського апеляційного суду. Власник компанії Олег Авер'янов, засуджений до семи років позбавлення волі за продаж власного автомобіля, готує звернення до Європейського суду з прав людини та має намір довести справу до покарання суддів. Про це йдеться у новому розслідуванні СтопКору.

У загрозливому становищі для стратегічного виробництва.

Компанія "Пожмашина" щорічно вносить понад 200 мільйонів гривень до бюджету України та надає робочі місця більш ніж тисячі працівників. Чотири з п'яти одиниць спеціалізованої техніки, яку рятувальники використовують для ліквідації наслідків російських атак, виготовляються саме на цьому заводі.

"Я здійснюю контроль над усіма управлінськими процесами. Якщо мене позбавлять волі на сім років відповідно до цього абсурдного вироку, компанія 'Пожмашина' зникне з ринку, вона більше не зможе функціонувати," - зазначає Авер'янов. Незважаючи на судові переслідування, він продовжує інвестувати в Україну, відкриваючи нові виробничі потужності на Львівщині.

"Викрадене" особисте автомобіль: розповідь про неординарний вирок.

Судова колегія, до складу якої увійшли Валентина Антипець, Микола Оседач та Валерій Заболотний, ухвалила рішення, що не має прецедентів в українській правовій системі. Підприємець отримав семирічний термін ув'язнення за реалізацію автомобіля, який придбав на особисті кошти, але без погодження з дружиною.

"Цей автомобіль, як підтвердила сама заявниця в судовому процесі, був придбаний за мої власні фінансові ресурси і проданий під час шлюбу без відома дружини. Прокуратура вимагала десять років позбавлення волі з конфіскацією майна, але суд вирішив накласти покарання у вигляді семи років ув'язнення", - ділиться Авер'янов.

Нагадаємо, що в Україні подібні строки ув'язнення отримували не лише вбивці, а й агенти ФСБ, а також ті, хто займався нелегальною переправою військових через кордон.

"Мільйонери серед суддів" та журналістське розслідування від СтопКору.

Журналістське розслідування СтопКору виявило невідповідність між офіційними доходами суддів та їхнім способом життя. За даними медіа, судді володіють квартирами в елітних житлових комплексах Чернігова, заміськими будинками, відпочивають на престижних курортах, а їхні діти успішно влаштувалися в Європі.

Цікаво зазначити, що після виходу розслідування представники суддів не спростували жодної інформації про свої фінанси, а натомість звинуватили журналістів у "тиску" на судову систему і звернулися зі скаргою до Вищої ради правосуддя. Проте незалежна експертиза Одеського НДІ судових експертиз підтвердила, що в матеріалах журналістів не було жодних ознак тиску.

Специфічний характер справи та політичний контекст.

"Я, як і всі юристи, що ознайомились із цим вироком, категорично впевнений, що це рішення є замовним. Воно створює прецедент, який ставить під загрозу саме існування законодавства та судової системи в Україні", — підкреслює підприємець.

Як вважає підприємець, а також відповідно до думок місцевих і загальнонаціональних ЗМІ, за цим інцидентом може стояти депутат від групи "Довіра" Борис Приходько. У грудні депутати Чернігівської обласної ради звернулися до Президента України з проханням вжити заходів для припинення спроб рейдерського захоплення підприємств, які, на думку обраних представників, мають зв'язок з цим нардепом.

У своєму зверненні депутати акцентували увагу на "тривожному впливі Приходька на Чернігівський апеляційний суд", зазначаючи, що сумнівні рішення ухвалюють ті ж самі судді - Оседач, Антипець та Заболотний. Цих суддів не раз звинувачували у затягуванні резонансних справ і ухваленні рішень, які звільняють злочинців від покарання.

Шлях до Європейського суду

Попри тиск, Олег Авер'янов не втрачає рішучості та активно готується до нового етапу своєї боротьби. Наступним кроком стане засідання касаційного суду, а його правозахисники вже підготували звернення до Європейського суду з прав людини.

"Я сподіваюся, що касаційний суд адекватно оцінить це рішення. Наші юристи підготували правову позицію для захисту в Європейському суді з прав людини. Я готовий боротися до останнього і буду діяти, поки судді Чернігівського апеляційного суду - Антипець, Заболотний, Оседач - не понесуть відповідальність за свої неправомірні рішення", - наголосив підприємець.

Ця справа має потенціал стати не лише значущим прецедентом у протистоянні судовій корупції, але й перевіркою для української правової системи загалом. Якщо власника стратегічно важливого підприємства можна без вагомих підстав засудити до семи років ув'язнення, то хто з інвесторів наважиться вкласти свої кошти в українську економіку?

Нагадуємо, що судді Чернігівського апеляційного суду Валентина Антипець, Микола Оседач та Валерій Заболотний ухвалили рішення, яке може загрожувати існуванню підприємства "Пожмашина". Це підприємство щорічно вносить сотні мільйонів до державного бюджету та займається виробництвом техніки для ліквідації наслідків обстрілів.

#бюджет #Українська гривня #Податок #Європа #Україна #Львівська область #Народний депутат України #Машина. #Журналіст #Підприємництво #Судова експертиза #Юрист #Апеляція #Адвокат. #Судова система #Європейський суд з прав людини #Історія #Чернігівська область #Справедливість #Підприємницька діяльність #Ув'язнення #Федеральна служба безпеки #Експертиза #Чернігів #Конфіскація активів #Прецедент

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Новини 15 квітня: Україна робить кроки до Європейського Союзу у сфері роумінгу, питання лімітів фінансів.
Європейська комісія підходить до завершення розробки нових ініціатив щодо спрощення торгівлі з Україною.
Син Божий, прихована бухгалтерія партії та таємний флот Росії. Вражаючі розслідування від УП.
Теги