Згідно з інформацією WSJ, Сполучені Штати прагнуть витіснити Китай з міжнародної економічної арени.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal.

Обізнані з перебігом переговорів джерела видання зазначають, що адміністрація Трампа планує використати поточні переговори щодо тарифів для тиску на торговельних партнерів США, щоб обмежити їхні відносини з Китаєм.

Суть ідеї полягає в залученні партнерів до зобов'язання ізолювати економіку Китаю в обмін на послаблення торговельних і тарифних обмежень, встановлених Білим домом. Американські урядовці мають намір скористатися переговорами з понад 70 країнами, щоб закликати їх заборонити Китаю експортувати товари через їхні території, не дозволяти китайським компаніям вести бізнес на своїх ринках для обходу американських тарифів, а також уникати імпорту дешевих промислових товарів з Китаю до своїх економік.

Видання підкреслює, що ці дії мають на меті ослабити вже й так нестабільну економіку Китаю та змусити Пекін до переговорів з меншими можливостями напередодні можливих зустрічей між Трампом і китайським президентом Сі Цзіньпіном. Конкретні вимоги можуть суттєво варіюватися залежно від держави, враховуючи її ступінь інтеграції в китайську економічну систему.

Згідно з інформацією, отриманою від осіб, обізнаних у переговорах, американські представники на початкових етапах обговорювали цю концепцію з кількома державами. Сам Дональд Трамп натякнув на таку стратегію у вівторок, 15 квітня, зазначивши, що розгляне можливість примусити країни обрати між США та Китаєм. Ці слова пролунали у відповідь на рішення Панами не відновлювати свою участь в ініціативі "Один пояс, один шлях" – глобальному проекті Китаю, спрямованому на розвиток інфраструктури в країнах, що розвиваються.

Одним з ключових архітекторів цієї стратегії виступає міністр фінансів Скотт Бессент, який зайняв важливу позицію у торгових переговорах після того, як Трамп оголосив 90-денну паузу у взаємних тарифах для більшості країн, за винятком Китаю.

Згідно з інформацією, яку надали особи, обізнані з ходом дискусії, Бессент висунув цю пропозицію Трампу під час зустрічі, що відбулася 6 квітня в Мар-а-Лаго. Він вважає, що досягнення угод з торговими партнерами США може перешкодити Китаю та його компаніям обходити американські тарифи, експортний контроль та інші економічні санкції.

Ця стратегія є складовою частиною більш масштабного підходу, який пропонує Бессент для обмеження впливу китайської економіки, що останнім часом набирає популярності серед високопосадовців адміністрації Трампа. Обговорення щодо величини та жорсткості американських тарифів триває, проте, здавалося б, більшість чиновників підтримують ініціативу Бессента стосовно Пекіна.

Він передбачає відсікання азіатської країни від американської економіки за допомогою тарифів і, можливо, навіть виключення китайських акцій з американських бірж. У нещодавньому інтерв'ю Fox Business Бессент не виключив, що адміністрація буде намагатися виключити китайські акції з біржового списку.

Проте, наразі мета політики адміністрації стосовно Китаю залишається невизначеною. Бессент підкреслив, що існує можливість для ведення переговорів щодо можливого торгового угоди між США та Китаєм. У цих переговорах повинні бути залучені Трамп і Сі.

У вівторок на прес-брифінгу прес-секретар Білого дому Кароліна Левітт оголосила нову заяву від Дональда Трампа. У документі зазначається, що угода з Китаєм не є обов'язковою.

"М'яч на полі Китаю. Китаю необхідно укласти угоду з нами, але ми не повинні йти на компроміс з ними. Китай прагне отримати те, що ми маємо - американського споживача", - зазначив Левітт.

За даними WSJ, наразі не зрозуміло, що антикитайська лінія вступила у переговори зі всіма країнами. Знайомі з ситуацією люди повідомили, що деякі країни не чули вимог від американських переговірників щодо Китаю. Хоча вони визнають, що переговори залишаються на ранніх стадіях. Багато хто очікує, що адміністрація Трампа рано чи пізно висуне вимоги, пов'язані з Китаєм.

Бессент продовжує виявляти інтерес до отримання антикитайських зобов'язань від американських торгових партнерів. В кінці лютого він зазначив, що Мексика висловила готовність зрівняти свої тарифи з китайськими в рамках переговорів, пов'язаних із тарифами Трампа, які були введені через проблему торгівлі фентанілом. Бессент охарактеризував цю пропозицію Мексики як "доброчесний жест", проте вона не отримала значної підтримки в адміністрації.

Відтоді Бессент відіграє центральну роль у торговельних переговорах, взявши на себе лідерство в переговорах про взаємні тарифи після того, як Трамп оголосив про 90-денну паузу 9 квітня.

Міністр фінансів планує провести зустріч з японським міністром економічного відродження в середу. Він також підготував перелік країн, які, на його думку, можуть у найближчому часі укласти угоди зі Сполученими Штатами. До цього списку увійшли Японія, Велика Британія, Австралія, Південна Корея та Індія.

Тим часом Пекін реалізує власну торгову дипломатію. Цього тижня Сі Цзіньпін відвідав В'єтнам - головного торгового партнера США, який сильно постраждав від тарифів Трампа - і підписав десятки економічних зобов'язань з урядом Ханоя.

Пітер Гаррелл, колишній старший директор з міжнародної економіки в Раді національної безпеки при Джо Байдені, вважає, що Китай сприймає торговельне суперництво з Трампом як шанс. Однак, за його словами, можливості Пекіна реагувати на торговельну політику США мають обмеження. У той час як США залишаються "величезним нетто-імпортером", Китай скорочує імпорт з інших країн і акцентує увагу на самодостатності.

"Китай не збирається замінювати США як джерело попиту на продукцію, яку виробляють багато країн, що розвиваються. Тож економічні наслідки цього будуть складними для Китаю, але я думаю, що ми бачимо, як вони досить розумно грають у політику", - сказав Гаррелл.

#Дональд Трамп #Китай #Економіка #Імпорт #РБК-Україна #Товари #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Дипломатія #Японія #Індія #Стратегія #Білий дім #Південна Корея #Пекін #Джо Байден #Сполучені Штати #Споживач #Країна, що розвивається #The Wall Street Journal #Сі Цзіньпін #Австралія #Мексика #Торгівля #В'єтнам #Біржа (організований ринок) #Ренесанс #Панама #Тактика (метод) #Рада національної безпеки США #Економіка Сполучених Штатів #Ханой

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Війна, нестача кадрів і державний тиск: як українські підприємства реагують на основні виклики – Delo.ua
Величезні запаси мінералів. Сполучені Штати зробили крок уперед у переговорах з ще однією державою стосовно видобутку корисних копалин — Bloomberg.
Санкції щодо Петра Порошенка залишаються в силі: які можуть бути наслідки цього рішення?
Теги