Залучать 100 танкерів: Велика Британія готує "наймасштабніший за всю історію" комплект санкцій проти тіньового флоту Росії.

Велика Британія планує ввести обширний пакет санкцій проти тіньового флоту агресора Росії. Ці заходи будуть спрямовані на танкери, які використовуються для обходу торгових обмежень на нафту.

Прем'єр-міністр Кір Стармер планує оголосити про введення обмежень у п'ятницю, 9 травня, в рамках саміту Об'єднаних експедиційних сил (Joint Expeditionary Force, JEF), який відбудеться в Осло. Таку інформацію оприлюднив офіційний сайт уряду Великої Британії.

Новий санкційний пакет вплине на 100 танкерів, що з початку 2024 року транспортували російську нафту на суму понад $24 мільярди. Основна мета цих заходів - перервати фінансування агресивної війни Кремлем проти України, зміцнити безпеку критично важливої інфраструктури у Великій Британії та Європі, а також захистити навколишнє середовище.

"Кожен наш крок, спрямований на посилення тиску на Росію та досягнення справедливого і стійкого миру в Україні, наближає нас до безпеки та добробуту Великої Британії," - зазначив Стармер.

За його словами, загрозу національній безпеці його країні з боку Росії теж не можна недооцінювати. Саме тому Лондон збирається зробити все, що в його силах, аби зруйнувати російський тіньовий флот, позбавити військову машину Кремля нафтових доходів і захистити підводну інфраструктуру, на яку британці покладаються в повсякденному житті.

Посадовці уряду Британії зазначили, що діяльність тіньового флоту, якою опікується оточення російського диктатора Путіна, не лише фінансує війну РФ проти України, а й несе пряму загрозу для критичної інфраструктури Північної Європи (наприклад, через аварії або сплановані інциденти).

"Путін використовує тіньовий флот, щоб зберегти свої доходи від нафти та підтримувати нафтову промисловість. Через західні санкції доходи РФ від нафти та газу падають щороку з 2022 року, втрачаючи понад третину своєї вартості за три роки. Санкції та ціна його варварської війни призводять до зупинки російської економіки, через що фонд добробуту виснажується, інфляція збільшується, а державні витрати на оборону та безпеку стрімко зростають", - оцінив британський уряд, наголошуючи, що Росію треба позбавити такої можливості продовжувати війну.

Додатково там додали, що під час саміту в Осло також очікується оголошення про посилення співпраці між Україною та JEF. Передбачається, що країни-учасниці активніше залучатимуть українських військових до спільних навчань, обміну досвідом, а також посилення боротьби з дезінформацією.

Об'єднані експедиційні сили є оборонною ініціативою десяти країн: Великої Британії, Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії та Швеції. Україна активно співпрацює з JEF у військовій сфері.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас Європейський Союз готується покарати підрозділ російського нафтового гіганта "Лукойл" за зв'язок із тіньовим флотом Росії. Йдеться про Litasco Middle East DMCC ("Літаско"), який після початку війни в Україні перебазувався зі Швейцарії в Дубай (ОАЕ).

#Литва #Лондон #Природний газ #Інфляція #Нафта #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Інфраструктура #Володимир Путін #Прем'єр-міністр #Близький Схід #Нідерланди #Північна Європа #Швеція #Норвегія #Латвія #Ісландія #Фінляндія #Естонія #Данія #Диктатор. #Швейцарія #Лукойл #Природне середовище #Танкер (судно) #Кабінет міністрів Великої Британії #Дубай (місто) #Осло, Норвегія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Канада інвестує $15 мільярдів у будівництво атомної електростанції на основі нових технологій, ставши першою з країн "Великої сімки", яка реалізує цей проект.
Фінляндія планує запровадити мита на весь імпорт з Росії до країн Європейського Союзу.
Сі та Путін висловили спільну думку щодо агресії на адресу України.
Теги