
Торговельний конфлікт, ініційований президентом США Дональдом Трампом, не реалізувався відповідно до його очікувань, оскільки ринок державного боргу США встановлює свої власні правила гри.
Цю інформацію наводить у своїй статті для NV Бізнес фінансовий експерт і засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан.
"Глобальна торговельна війна, ініційована Трампом в надії стати легендарним лідером не лише для своєї країни, а й для всього світу, вийшла зовсім не так, як він сподівався. Плани захопити світ усього за 'три дні' зазнали фіаско, і тепер доводиться змінювати курс," – підкреслив експерт з фінансів.
Згідно з думкою великої кількості економістів та інвесторів, за винятком тих, хто розробляє власні теорії і підтримує "сильне лідерство" президента Трампа, сучасна тарифна війна є абсолютно безсенсним кроком. На жаль, вона не принесе Америці та всьому світу нічого, окрім розчарувань і фінансових втрат," -- підкреслив Компан.
Він також акцентував увагу на тому, що "всі рішення президента США ґрунтуються на повному нерозумінні основ глобальної економіки. Зокрема, на переконанні, що реіндустріалізація країни та створення нових робочих місць у промисловій сфері — це реальна перспектива. Також він стверджує, що вільна торгівля призвела до злиднів у США, хоча насправді все було навпаки: саме вільна торгівля сприяла тому, щоб Америка стала найбагатшою країною у світі".
Говорячи про те, що рухало Трампом кілька останніх днів, коли він ухвалив рішення відкласти введення тарифів у дію, експерт зазначив: "Упродовж тижня весь світ, включно з деякими найбільшими центробанками, активно розпродавав державні облігації США. У підсумку, прибутковість десятирічних облігацій зросла до 4.5%, що є найбільшим зростанням за тиждень з 2001 року. Прибутковість тридцятирічних облігацій зросла до 4.9%, а це вже рекорд з 1982 року. Нагадаю, що у світі облігацій прибутковість зростає тоді, коли падає ціна.
Трохи більше впертості з боку Трампа могла б призвести до паніки на ринку державного боргу США, який є найбільшим сегментом фінансових ринків у світі. На щастя, міністру фінансів Скотту Бессенту, колишньому успішному керівнику хедж-фонду, вдалось пояснити своєму керівництву можливі наслідки таких дій. Хоча катастрофи вдалося уникнути, американському уряду тепер доведеться позичати кошти за значно вищими ставками, ніж це було ще тиждень тому.
"У Дональда Трампа, за всієї його величі, є керівник -- безжалісний, суворий, але з величезною підтримкою у світі та безмежними ресурсами -- це ринок держборгу США. І тепер, ухвалюючи будь-яке рішення, президент США буде озиратися на те, як змінюються ціни, а разом із ними й дохідності державних облігацій США. Адже саме в них і міститься та голка, яку тільки варто зламати -- і...
А ми, пересічні інвестори, цього тижня отримали чудовий інструмент прогнозування: зростає прибутковість облігацій -- Трамп задкує - акції зростають. І навпаки: падає прибутковість -- Трамп розмахує шаблею -- акції падають. Отже, стежимо за ринком облігацій і сподіваємося, що ці складні часи невизначеності вдасться пережити з найменшими втратами", -- зазначив фінансист.
Згідно з попередніми даними, 2 квітня 2025 року уряд Трампа офіційно запровадив "взаємні" тарифи, які вплинули на приблизно 185 держав.
Мінімальна ставка тарифу складала 10%, що також стосується і України.
Для Китаю новий тариф становив 34%, але з огляду на введені в березні 20% мита проти КНР через передбачувану роль у постачанні фентанілу до Америки, сукупні мита для Китаю становили 54%.
У реакцію на це, 4 квітня Китай оголосив про введення мит у розмірі 34% на всі імпортовані товари зі Сполучених Штатів. Крім того, країна анонсувала впровадження експортного контролю на сім видів рідкісноземельних металів, які є важливими для виробництва високотехнологічної продукції, зокрема комп'ютерних чипів. Зокрема, це стосується гадолінію та ітрію.
Китай не залишився в боргу і 9 квітня збільшив мита на товари з США до 84%.
Дональд Трамп знову вирішив збільшити мита для Китаю, піднявши їх до 145% через "неповагу до міжнародної торгівлі". Одночасно він надав дозвіл на 90-денну перерву у введенні нових мит для інших держав.
Китай оголосив про збільшення мит на американські товари до 125%.
#Дональд Трамп #Китай #Економіст #Економіка #Президент (державна посада) #Товари #Інвестор #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Облігація (фінанси) #Прибуток (економіка) #Борг. #Нація #Фінансовий ринок #Заряд (бойові дії) #Вільна торгівля #Мито (податок) #Високі технології #Рідкоземельний елемент #Гадоліній #Ітрій