Угода щодо видобутку корисних копалин: Україна інвестує 113 мільйонів гривень у послуги консультантів.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення стосовно угоди про видобуток корисних копалин, яку ініціює президент США Дональд Трамп. Два міністерства отримають понад 50 мільйонів гривень, і їм надано три дні для підготовки фінансового плану на цю суму.

Текст постанови Кабміну № 316-р від 8 квітня 2025 року з'явився на порталі уряду.

У офіційному документі уряду зазначено, що Міністерство фінансів зобов'язане безповоротно виділити 113 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету. Ці кошти надійдуть Міністерству економіки (59 млн грн) та Міністерству юстиції (54 млн грн). Кабінет Міністрів пояснив, що додаткові витрати виникають у зв'язку з угодою щодо Інвестиційного фонду відновлення.

Фінансові кошти, які надійдуть до двох установ, будуть використані для вирішення наступних завдань:

Крім того, у постанові ідеться про пошук консультантів до 15 квітня. Очікується запрошення двох типів консультантів. Перші допоможуть уряду з питань державного боргу та зовнішніх запозичень. Другі -- це представники провідних міжнародних юридичних компаній, які допоможуть укласти угоду про Інвестиційний фонд.

Угода про копалини -- деталі

У січні 2025 року президент Сполучених Штатів Дональд Трамп ініціював угоду, що стосується видобутку корисних копалин в Україні. За словами глави Білого дому, українські надра були оцінені таким чином, що їхня вартість покривала військову допомогу, яку США надали Україні. У березні Україна отримала 50-сторінковий проект цієї угоди, в якій зазначалося, що американські компанії отримують повний контроль над видобутком ресурсів та важливими інфраструктурними об'єктами, такими як порти і залізничні лінії. Всі доходи від інвестиційних проектів, а також додаткові 4% прибутку Україна повинна була передавати США.

31 березня інформаційне агентство "Суспільне" повідомило, що уряд України справді отримав американську версію угоди і вже розпочав її вивчення. За словами журналістських джерел, процес аналізу здійснюється юристами з обох країн.

Протягом цього часу інформаційне агентство Bloomberg провело аналіз планів, висунутих Білим домом, і дійшло висновку, що Україні можуть виникнути труднощі на шляху до європейської інтеграції. Експерти також звернули увагу на історичні злочини Бельгії в Конго в XIX столітті, коли колонізатори забирали ресурси у корінного населення, пропонуючи натомість лише "шматки тканини".

Нагадуємо, 8 квітня західні журналісти повідомили, що нова зустріч України та США щодо угоди про копалини відбудеться 11-12 квітня. Тим часом міністр фінансів США Скотт Бессент розповів про обставини першого скандального візиту президента Володимира Зеленського у Білий дім.

#Дональд Трамп #порт #Європейський Союз #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Уряд України #Українці #Володимир Зеленський #Державний борг #Прибуток (економіка) #Гроші #Злочин #Журналіст #Білий дім #Bloomberg L.P. #Сполучені Штати #Державний бюджет #Юрист #Залізниця #Бельгія #Республіка Конго #Інвестиційний фонд

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Вікно можливостей: як відновити довіру між аграрним сектором України та Польщі за допомогою сучасних технологій управління вантажопотоками.
Україна просувається до європейських стандартів захисту депозитів, встановлюючи їх на рівні €100 тисяч.
"Це не остаточний етап": Стефанішина про дискусії зі США щодо корисних ресурсів.
Теги