Японські інвестори організували розпродаж закордонних облігацій у відповідь на тарифи, введені Трампом.

Японські приватні інвестори, зокрема банки та пенсійні фонди, протягом першого тижня квітня реалізували закордонні облігації на загальну суму $17,5 мільярда, а в наступні сім днів - ще $3,6 мільярда. Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на попередні дані японського Міністерства фінансів.

Японія володіє $1,1 трильйона в американських державних облігаціях, що робить її найбільшим іноземним інвестором у ці активи. Тому її фінансові операції перебувають під пильною увагою.

Корективи в облігаційному портфелі були здійснені після оголошення президентом США Дональдом Трампом 2 квітня про введення нових тарифів, що призвело до суттєвих коливань на глобальних фондових та облігаційних ринках.

Облігації США також пережили суттєвий розпродаж, при цьому дохідність 10-річних облігацій піднялася до найвищого рівня з 2001 року.

Саме незвична активність на ринку трежерис могла стати причиною, чому Трамп несподівано призупинив дію підвищених мит.

У даних Міністерства фінансів Японії не повідомляється, які саме довгострокові папери продавали фінансові установи країни на початку квітня. Але Томоакі Сісідо, старший стратег зі ставок японського банку Nomura, сказав, що "значна частина, ймовірно, припадає або на казначейські облігації США, або на облігації американських агентств", тобто іпотечні цінні папери, гарантовані урядом США.

Опитані газетою експерти пояснюють розпродаж або балансуванням портфелів японських пенсійних фондів, або зниженням ризиків з боку банків і страхових компаній.

Економічний журналіст Чарльз Гаспаріно у виданні NY Post повідомив, що Японія є причиною збільшення дохідності облігацій трежеріс.

Генеральний директор однієї з провідних фінансових організацій розповів мені, що один з наших найбільших іноземних інвесторів у державні облігації, японська сторона, активно зменшує свої вкладення в американський борг у величезних масштабах. Багато аналітиків звертали увагу на Китай, який є нашим традиційним суперником у економічній та військовій сферах, але насправді це країна, що має з нами дружні стосунки, продавала значні обсяги облігацій, що призводило до підвищення відсоткових ставок у небезпечну зону, - зазначено в його статті.

Проте, Стефан Ангрік, економіст, що спеціалізується на японських питаннях у Moody's Analytics, підкреслив, що хоча обсяги продажу японськими фондами казначейських облігацій були значними, їх величини не вистачало для повного пояснення різких коливань дохідності, які спостерігалися в перші два тижні квітня.

"Цифри у заголовках можуть виглядати вражаюче, але з погляду ринку облігацій це ледь помітна хвиля", -- сказав Ангрік. Він зауважив, що обіг на ринку казначейських облігацій США становить близько $1 трильйона у середньому за день.

Другим за обсягом володільцем американських облігацій після Японії є Китай.

#Дональд Трамп #Економіст #Президент (державна посада) #Інвестор #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Міністерство фінансів (Україна) #Облігація (фінанси) #Банк #Ризик #Журналіст #Японія #Financial Times #Безпека (фінанси) #Робити #Мито (податок) #Страхування #New York Post #Moody's Analytics

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Як ДТЕК реалізує комплексну програму підтримки ветеранів з 2014 року.
Українці впливають на Польщу: чому антиукраїнські настрої на виборах не були успішними в усіх регіонах країни.
Знайдена країна-союзник. Компанія російського бізнесмена здобула нове золоте родовище за межами країни -- Reuters.
Теги