Чи можливий конфлікт між США та Китаєм: думка експерта щодо ймовірності розвитку подій.

Щоб запобігти війні, Вашингтону слід перейти до стратегічного мислення, а не обмежуватися лише тактичними підходами.

Конфлікт між США та Китаєм може виникнути внаслідок незадоволення КНР умовами торгівлі з Америкою та митними тарифами. Таку точку зору висловив Ендрю Летем, позаштатний науковий співробітник організації Defense Priorities та професор міжнародних відносин у Макалестерському коледжі в Сент-Полі, як повідомляє 19FortyFive.

За його словами, для багатьох аналітиків на заході концепція початку війни виглядає або надто абстрактною, або ж не відповідає очікуваному стратегічному терпінню Китаю. Проте, як підкреслив експерт, важливо згадати події 1941 року, коли США здійснювали економічний тиск на Японію.

Економічні умови, з якими зіткнулася Японія в умовах американських санкцій, зокрема нафтового ембарго 1941 року, не лише поставили під загрозу її економіку, але й стали серйозною небезпекою для національного виживання країни. Втрата доступу до важливих стратегічних ресурсів, накладена США, стала останньою краплею, яку Токіо сприйняло не як тимчасову перешкоду, а як фатальний вирок своїм імперським прагненням. Це призвело до атаки на Перл-Гарбор, - підкреслив він.

За словами Летема, адміністрації Байдена та Трампа невпинно посилювали тиск на Китай, застосовуючи торгові обмеження, контроль за експортом та технологічні заборони, що дозволяло їм обмежувати доступ КНР до високоякісних напівпровідників та фінансових ресурсів.

"Явного виходу немає. Логіка ескалації, роз'єднання і конфронтації продовжує визначати політику США в обох партіях. Це не означає, що війна є неминучою - або навіть імовірна в найближчому майбутньому - але це означає, що ми більше не перебуваємо у світі абсолютної економічної взаємозалежності та поміркованості раціонального вибору", - додав експерт.

Він підкреслив, що Китай, подібно до Японії перед атакою на Перл-Гарбор, вважає себе гідним статусу великої держави. Він також відчуває, що зазнав приниження з боку Заходу і тепер прагне відновити свої позиції на вершині азіатської ієрархії.

"Він розглядає економічні дії США не як ізольовані політичні рішення, а як частину скоординованих зусиль зі стримування, сповільнення і, можливо, паралізовування цього повернення".

Експерт наголосив, що повільне технологічне удушення Китаю може виявитися як ефективним, так і провокаційним. За його словами, КНР знає, що не зможе досягти паритету з американськими військовими, не наздогнавши спершу в галузі обчислень, ШІ та аерокосмічної галузі. А США теж це знають, тому технологічна війна ведеться так агресивно. Летем вважає, що Штати не повинні заколисувати себе думкою про те, що санкції, технологічні заборони і тарифи - це "безкоштовні інструменти" для нескінченного управління Китаєм.

"Для західних політиків економічне стримування є частиною стратегічного плану. Однак для Пекіна це може бути інтерпретовано як загроза існуванню їхнього режиму. Суть питання полягає не в тому, чи розпочне Китай військові дії через тарифи чи заборони, а в тому, чи вирішить він, що американський порядок сил закриває всі інші варіанти. У такому випадку, розрахунки можуть істотно змінитися. Війна виявиться не першим варіантом, а останнім виходом з ситуації," - зазначив експерт.

Щодо ймовірності швидкого початку конфлікту між США та Китаєм, він висловив думку, що торгівельні відносини більше не є запорукою миру. Для того, щоб запобігти війні, Вашингтону необхідно перейти до стратегічного мислення, а не обмежуватися лише тактичними підходами.

Як повідомляв УНІАН, після того як президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження високих мит на товари з Китаю, Китай відповів підвищенням мит на американські продукти, водночас попередивши про можливість ігнорування майбутніх тарифів з боку США.

Крім того, в Китаї висловили занепокоєння, що дії Трампа можуть призвести до глобальної гуманітарної катастрофи.

Згідно з інформацією CNN, жодна з учасників конфлікту не має наміру йти на компроміс. Як повідомляють джерела, Трамп очікує на ініціативу з боку Сі Цзіньпіна. Його команда не раз підкреслювала, що лідер КНР повинен сам звернутися з проханням про зустріч або телефонну бесіду з американським президентом, але в Пекіні всі ці прохання залишилися без відповіді.

#Дональд Трамп #Китай #CNN #Економіка #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Коледж #Вашингтон, округ Колумбія #Японія #Експерт #Стратегія #Політика #Пекін #Сполучені Штати #Штучний інтелект #Сі Цзіньпін #Логіка #Міжнародні відносини #Українське незалежне інформаційне агентство #Торгівля #Економічні санкції #Токіо #Мито (податок) #Смертна кара #Велика сила #Перл-Харбор #Ієрархія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
"Цього року економічні труднощі в Росії будуть лише загострюватися": експерт підкреслив необхідність посилення санкцій проти Кремля.
Прогнози стають дедалі більш несприятливими: чому курс долара продовжує знижуватися і які наслідки це має для України.
Падіння курсу долара під час президентства Трампа виявилося найбільшим за останні півстоліття.
Теги