
На вартість "чорного золота" вплинуло зниження суверенного кредитного рейтингу США, яке було оголошено агентством Moody's, а також свіжі економічні показники з Китаю.
На початку нового робочого тижня спостерігається зниження світових цін на нафту. Це підтверджують дані торгів, які відбулися вранці понеділка, 19 травня.
Так, вартість липневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 10:30 за Києвом опустились на $0,60 (0,92%) до $64,81 за барель. Минулої п'ятниці ці контракти подорожчали на $0,88 (1,4%) до $65,41 за барель.
Ф'ючерсні контракти на нафту WTI для червня на електронній платформі Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) впали в ціні на $0,58 (0,5%), до $61,39 за барель. Напередодні вартість цих контрактів зросла на $0,87 (1,4%), досягнувши рівня $62,49 за барель.
За інформацією Reuters, вартість нафти знижується через зниження суверенного рейтингу США, яке було оголошене агентством Moody's. Крім того, негативний вплив на ринок справили офіційні статистичні дані, що свідчать про уповільнення темпів промислового виробництва та роздрібних продажів у Китаї.
Агентство звертає увагу, що обидва контракти на нафту зросли більш ніж на 1% минулого тижня, після того як Сполучені Штати і Китай досягли угоди про 90-денне призупинення торгового конфлікту та значне зниження взаємних імпортних тарифів.
Пониження рейтингу Moody's ставить під сумнів майбутнє економіки Сполучених Штатів, тоді як інформація з Китаю свідчить про нерівномірність відновлювальних процесів, підкреслила старший аналітик компанії Phillip Nova, Пріянка Сачдева.
Агентство Moody's у п'ятницю зменшило кредитний рейтинг Сполучених Штатів через збільшення державного боргу, який перевищує 36 трильйонів доларів. Це може створити труднощі для адміністрації Трампа в реалізації її намірів щодо зниження податкового навантаження.
У Китаї, найбільшому імпортері нафти, офіційна статистика за квітень показала уповільнення зростання промислового виробництва, хоча підсумки виявилися кращими за очікування економістів. Незважаючи на досягнуте перемир'я за тарифами, експортно-орієнтована економіка Китаю, як і раніше, стикається з 30%-м митом понад діючі збори, а непередбачуваність торгової політики США затьмарює перспективи.
Невизначеність щодо результатів ядерних переговорів між США та Іраном також впливає на ринкові ціни. Спеціальний представник США Стів Уіткофф підкреслив, що будь-яка угода повинна виключати можливість збагачення урану, що викликає незгоду з боку Тегерана.
"На ці переговори покладалося багато надій, але навряд чи Іран добровільно відмовиться від своїх ядерних амбіцій, які він вважає недоторканними, особливо після ослаблення своїх проксі-груп", - зазначив аналітик IG Тоні Сайкамор.
В Європі напруженість посилилася через арешт російськими властями грецького нафтового танкера, що вирушив з порту Естонії.
У Сполучених Штатах число активних нафтових вишок зменшилося на одну одиницю, досягнувши позначки 473 - найнижчого рівня з січня, інформує компанія Baker Hughes. Виробники продовжують знижувати витрати, що може уповільнити зростання видобутку нафти в країні цього року.
Нагадаємо, що за підсумками квітня Росія отримала 13,2 млрд доларів від експорту сирої нафти та нафтопродуктів. Це найнижчий рівень доходів за майже два роки, як зазначає Bloomberg, посилаючись на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
#Дональд Трамп #золото #Reuters #уран #Лондон #Економіст #Нафтопродукт #Нафта #Податок #Європа #Росія #Економіка #Культивувати #Імпорт #Київ #Китай (регіон) #Експорт #Бочка (одиниця) #Bloomberg L.P. #Долар США #Іран #Естонія #Греція #Тегеран #Біржа (організований ринок) #Танкер (судно) #Мито (податок) #Міжнародне енергетичне агентство #Baker Hughes #Нью-Йоркська товарна біржа #Moody's Corporation #Португальська мова