Європейський Союз готовий надати підтримку підприємствам у виході на український ринок, заявила єврокомісарка Кос.

Динамічні зміни в економіці України та реформи, що реалізуються на шляху до європейської інтеграції, створюють нові перспективи для бізнесу з Європи. Європейський Союз готовий підтримати інвесторів у їхньому прагненні зайти на український ринок, адже інвестиції в цю країну сприяють розвитку та зміцненню економічної стабільності всього європейського простору.

Сьогодні в Брюсселі, під час пресконференції, яка проходила в рамках бізнес-форуму Україна-ЄС, єврокомісарка з питань розширення Марта Кос висловила цю думку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Питання інвестування в Україну більше не викликає сумнівів — тепер ми розглядаємо, чому та коли варто це зробити, адже саме зараз настав ідеальний момент. Економіка України демонструє позитивну динаміку, а українські інституції активно реформуються та адаптуються до європейських стандартів. Це створює унікальну можливість для європейських компаній скористатися перевагами виходу на цей ринок ще до того, як Україна стане частиною ЄС. Тож моє звернення до європейського бізнесу полягає в наступному: Україна відкрита для нових можливостей, і ЄС готовий підтримати вас у реалізації цих шансів," - зазначила представниця Європейської комісії.

Вона зауважила, що нещодавно Єврокомісія ініціювала заклик до європейських компаній з виявлення інтересу до інвестицій в Україну, і відповідь від європейського бізнесу перевищила очікування. Найбільший "апетити" європейський бізнес виявляє до таких секторів як оборона, енергетика та поновлювальні джерела, інфраструктура й цифрова трансформація.

На думку Кос, процес інтеграції України до Європейського Союзу вже відбувається і не є лише перспективою. Україна активно входить до Єдиного ринку ЄС у "реальному часі", охоплюючи сфери енергетики, цифрових технологій, транспорту та промислових стандартів.

"Шлях зрозумілий. Поступово Україна інтегрується в найбільший і найстабільніший економічний простір у світі – ринок Європейського Союзу," - підкреслила єврокомісарка.

Вона зазначила, що підтримка Європейського Союзу для України базується на значних фінансових ресурсах. Українська інвестиційна структура, закладена в рамках Українського фонду в багаторічному бюджеті ЄС на період 2024-2027 років, становить 9,3 мільярда євро і спрямована на залучення щонайменше 40 мільярдів євро з державних та приватних інвестицій у наступні три роки.

За словами представника Єврокомісії, така діяльність слід розглядати не як благодійну допомогу, а як інвестицію в майбутнє, що охоплює не лише Україну, а й всю Європу. Це стосується створення нових шкіл, доріг, портів, вітрових електростанцій та інших важливих об'єктів інфраструктури, які дозволять Україні не лише відновитися після війни, але й відповідати європейським стандартам, а також повноцінно інтегруватися в європейську мережу виробництва з високою доданою вартістю.

"Сьогодні я з великим задоволенням повідомляю, що разом із Прем'єр-міністром Шмигалем ми розпочинаємо нову етап партнерства між Європейським Союзом та Україною. Ми створюємо платформу високого рівня, яка дозволить мобілізувати ресурси європейського приватного сектора, що сприятиме залученню капіталів, інновацій та досвіду ЄС для задоволення довгострокових потреб України", - підкреслила Кос.

За її словами, нова організаційна структура зосередить свої зусилля на трьох основних напрямках.

Першим кроком є реалізація реформ, які сприятимуть поліпшенню інвестиційного клімату, роблячи Україну більш привабливою для інвесторів з Європи. Це включає, зокрема, подальшу інтеграцію України в Єдиний ринок ЄС через укладення торговельних угод та використання інших механізмів, запропонованих Європейським Союзом.

Другий напрямок - розкриття повного потенціалу інвестиційної рамки в межах Українського фонду, зокрема, застосування фінансових інструментів для надання гарантій та зниження ризиків для приватних інвесторів, щоб привабити притік капіталів в Україну. Це, у свою чергу, підтримає малий і середній бізнес в Україні, особливо той, що постраждав від війни, оскільки саме такі підприємства є "двигуном" для відновлення всієї країни.

"По-перше, ми домовились активно рекламувати Україну як привабливий напрямок для інвестицій, особливо в стратегічних секторах, які важливі не лише для України, але й для Європейського Союзу. Мова йде про оборонну сферу, екологічну енергетику, інфраструктуру та технології. Ця платформа має потенціал об'єднати український та європейський бізнес на таких заходах, як бізнес-самміт, або наступна конференція, присвячена відновленню України", - зазначила представниця Єврокомісії.

"Відновлення України - це не лише про матеріали, а й про формування нового майбутнього. Це мрія про міцну, демократичну та процвітаючу Україну, яка стане не просто сусідом, а й повноцінним партнером Європейського Союзу. Отже, інвестори, новатори та підприємці - ваш час настав. Інвестуючи в Україну, ви також вкладаєте в майбутнє Європи", - підкреслила Кос.

Як вже повідомлялося, сьогодні в Брюсселі відбувається бізнес-саміт Україна-ЄС, який об'єднав політиків, представників промисловості та приватного бізнесу Європи й України.

#порт #сталь #Європейський Союз #Європа #Укрінформ #Економіка #Україна #Фірма #Мобілізація #Інвестор #Інвестиції #Бізнес #Енергетична галузь #Європейська комісія #Брюссель #Євро #Інфраструктура #Демократія #Журналіст #Економіка України #Інновації #Прем'єр-міністр України #Технічний стандарт #Двигун #Ферма #Кос #Капітал (економіка)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Сполучені Штати прагнуть отримати контроль над українським газопроводом: Reuters оприлюднили подробиці нових вимог.
"Додав бензин до вогнища". Фінансист детально виклав ключові помилки Трампа у торговельній війні.
Світ на зупинці? Які події відбулися за цей тиждень у контексті переговорів щодо України?
Теги